نور آفتاب

چگونه از پوستمان مراقبت کنیم

از آفتاب دور بمانید

اولین مساله دوری  کردن از آفتاب و پوشاندن صورت با ضد آفتاب های مناسب است و اشعه ی UV  موجود در نور خورشید باعث شکسته شدن کلاژن و آلاستین موجود در پوست شده و چروک های صورت را بیشتر می کند . بنابراین پوستتان را از آفتاب بپوشانید تا صورتتان دیرتر از حالت معمول دچار چروک شود.

آب بنوشید

پوست صورت یکی از قسمت هایی است که بلافاصله بی آبی بدن را نشان می دهد و بسیار خسته ،چروکیده و شل به نظر می آید . بنابراین دومین مرحله در مراقبت روتین از پوست ، مصرف آب در طول روط به اندازه کافی است . به این ترتیب پوست صورت چین و چروک نمی افتد و بسیار شفاف تر به نظر می رسد و بافت متراکم خود را حفظ می کند .

مواد غذایی دارای آنتی اکسیدان مصرف کنید

آنتی اکسیدان از وارد آمدن آسیب به سلول های بدن جلوگیری می کند و به همین دلیل باعث می شود که پوست صورت شما شاداب تر و سالم تر به نظر برسد. از این رو خوردن مواد غذایی همچون دانه های گیاهی، انگور بنفش، شکلات تلخ ، چای سبز و انواع آلو ها که سرشار از آنتی اکسیدان هستند به شما اکیدا توصیه می شود .

ویتامین سی مصرف کنید

در کلاژن سازی پوست بسیار موثر است و کلاژن همان ماده ای است که پوست صورت ما را سالم و شاداب نگه میدارد . مواد غذایی همچون فلفل سبز و قرمز ، توت فرنگی ، کیوی ، پرتقال و بروکلی که منابع ویتامین سی هستند برای پوست بسیار مفیدند و باید در برنامه غذایی روزانه ی شما جای گیرند .

از خوردن شکر بپرهیزید

شکر آنزیم هایی را در بدن به وجود می آورد که از بین برنده ی کلاژن پوست هستند و باعث چین و چروک می شوند. از این رو توصیه می کنیم که مصرف شکر را به حداقل رسانده و یا آن را کاملا از تغذیه خود حذف کنید .

خواب کافی

سلول های پوست خود را در طول شب ترمیم و بازسازی و به همین دلیل خواب کافی از اهمیت حیاتی در مراقبت از پوست  برخوردار است . شب ها به موقع به رختخواب بروید و با داشتن خواب کافی به بدن اجازه دهید که کار خودرا به نحو احسن انجام دهد و پوست شما را به بهترین شکل ممکن بازسازی نماید.

social position

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *