چند راهکار برای تقویت مژه

چند راهکار برای تقویت مژه

چند راهکار برای تقویت مژه

۱)روغن کرچک:

اولین روغن اساسی در لیست ،روغن کرچک است؛روغن کرچک یک روغن گیاهی است، که از دانه بذر لوبیا گرفته شده است، و به عنوان یک محرک قوی شناخته شده است که میتواند باعث رشد  و تغذیه فولیکول مو شود.تاریخچه روغن کرچک ، به نظر طولانی است، و در مصر باستان ادعا می شود ، که به عنوان پماد استفاده می شد و کلئوپاترا از آن برای روشن کردن سفیده چشم اش استفاده می کرده است. حقیقت یا افسانه ،واقعا برای پر شدن مژه و درخشان شدن مژه ها مفید است علاوه براین ، با عفونت هایی که ، باعث ریزش مژه ها می شسوند ، مبارزه کند .

برای استفاده از روغن کرچک به عنوان یک درمان خانگی ،  نیاز به یک تکه پنبه یا برس آرایشی کوچک تمیز دارید ، که به عنوان یک اپلیکاتور برای مژه ها استفاده کنید قبل از رفتن به رختخواب ، با دقت روغن رابه مژه هایتان بزنید و اجازه دهید تا جذب شود وقتی بیدار شدید آن را با آب بشورید . شما همچنین می توانید کمی ژل آلوئه ورا ، را با روغن کرچک مخلوط کنید. آنها را به خوبی مخلوط کرده و با استفاده از پنبه یا قلم مو به مژه ها ی خود بزنید – به همان اندازه که ریمل میزنید . اجازه دهید تا به مدت یک شب بماند تا جذب شود و بعد از بیدار شدن به خوبی بشورید . برای بهترین نتیجه ، این فرایند باید به طور منظم برای یک تا سه کماه تکرار شود .

۲)روغن زیتون:

روغن زیتون، یک روغن حامل شناخته شده است، که به منظور افزایش رشد مواستفاده می شود و نیز یک درمان خانگی برای داشتن مژه های ضخیم تر به کار می رود . روغن زیتون ، غنی از اسید اولئیک و همچنین ویتامین E است، که هر دو برای رشد مو مورز نیاز است . این دو عنصر ، می توانند مو را تغذیه کرده و همچنین مژه هارا حجیم کنند. حتی باعث می شوند که مژه هایی تیره تر داشته باشید. برای استفاده از روغن زیتون به عنوان درمان خانگی برای رشد مژه ها ، یک برس ریمل قدیمی که تمیز است ،یا یک تکه پنبه به عنوان اپلیکاتور اماده کنید. اپلیکاتور خود را ، درون مقدار کمی روغن زیتون گرم شده قرار دهید . قبل از رفتن به رختخواب ، روغن را به مژه هایتان بمالید . روغن را شب بر روی مژه خود بزنید و بلافاصله بعد از بیدار شدن ، با آب بشویید. این روال را روزانه و به مدت حداقل دو ماه یا تا پیدا شدن نتیجه ، تکرار کنید.

۳)ژل آلوئه ورا :

آلوئه ورا، یک درمان خانگی شگفت انگیز و موثر برای داشتن مژه هایی ضخیم و بلند است . آلوئه ورا ،حاوی مواد مغذی و ویتامین هاست که به ضخیم وبلند شدن مژخ ها کمک می کند. حاوی ویتامسن B-12،A،EوCاست،که همه ی آنها برای رشد موهای سالم و براق موثر هستند. همچنین حاوی ، اسید فولیک است که مانع ریزش مژه ها می شود . علاوه بر این ، آلوئه ورا دارای اثر مرطوب کنندگی است،که مژه ها را سالم نگه میدارد . برای استفاده از آلوئه ورا به عنوان یک درمان خانگی برای داشتن مژه های ضخیم و بلند ، یک اپلیکاتور مانند برس  ریمل تمیز را آماده کنید . آلوئه ورا را با دقت بشویید تا لاتکس و لزجی زیاد آن دور ریخته شود . کمی ژل آلوئه ورا را بردارید و قبل از اینکه به رختخواب بروید ، روی مژه های خود بزنید . اجازه بدهید کل شب بماند . صبح ، ژل را با آب گرم بشویید . همچنین ، می توانید آلوئه ورا را با روغن جوجوبا مخلوط کنید ، یکی دیگر از درمان های شناخته شده که برای رطوبت رسانی مو و افزایش رشد مو مفید است . این دوماده را با نسبت های مساوی با هم مخلوط کنید و به آرامی به مژه های خود بزنید و برای حدود پانزده دقیقه اجازه دهید تا بماند و سپس بشورید. این کار را تا دوبار در روز تکرار کنید.

۴)برس کشیدن مژه ها:

به همان مقدار که ساده به نظر می رسد،افراد زیادی روی این شیوه قسم می خورند . برس کشیدن مژه ها ،ذراتی مانند خاک و گرد و غبار که از رشد سالم آن جلوگیری می کند را از بین می برد.این ذرات، می توانند منافذ مژه را مسدود کنند ،بنابراین رشد مژه های شما متوقف می شود یا حتی باعث ریزش مژه ها می شود . علاوه بر این ، برس کشیدن میتواند گردش خون را تسریع کند ،تا مواد مغذی بیشتری به فولیکول های مژه ها برسند . این به نحوه ماساژ دادن مژه ها کار می کند . مژه های خود را با برس خودش شانه کنید ، از ریشه تا انتهای مژه . این کار را دوبار در روز به مدت ۵ دقیقه انجام دهید . تا زمانی که نتیجه مورد نظر به دست آید این کار را تکرار کنید.

۵)انجام ماساژ های پلکی:

ماساژ پلک ها، یک ماساژ درمانی برای بهبود گردش خون است که به رشد مژه ها کمک می کند . بهبود جریان خون ، مواد مغذی بیشتری را به بخش ماساژ داده شده ، می رساند و باعث رشدبهتر فولیکول ها در این منطقه می شود. این کار، رشد مو را تحریک می کند و مانع از شکستگی و یا نازک شدن مژه ها می شود . برای انجام ماساژ پلک، مقدار کمی کره شی ، ژل نفتی ،یا روغنرا روی پلک چشمان خود قرار دهید . به یاد داشته باشید ، مقدار بسیار کمی از این ماده را روی چشمانتان بریزید ، تا به داخل چشمانتان نفوذ نکنند . علاوه بر این ،حتما انگشتانتان نفوذ را بشورید . پس از آن انگشتانخود را برای ماساژ روی خط مزه و ابرویتان استفاده کنید.

ماساز به صورت حرکات دایره ای شکل ،با استفاده از انگشت حلقه خود ، به آرامی انجام دهید . این ماساژ را برای حدود ۵ دقیقه در هر نوبت ، به ازای هر چشم انجام دهید . این کار را دوبار در روز برای ۱ تا ۳ ماه انجام دهید.

۶)مخلوط پوست لیمو:

پوست لیمو ،  یک درمان فوق العاده دیگر برای داشتن مژه های ضخیم و بلند است . پوست لیمو ، حاوی اسید فولیک و همچنین ویتامین های Bو Cاست، که برای ساخت ماسک صورت نیز استفاده می شود ، برای تقویت پوست ، که همچنین برای رشد مو نیز بسیار مفید است .

این ماده حاوی ، اسید فولیک و همچنین ویتامین های Bو Cاست،  که به افزایش رشد مو کمک می کند ، که حتی ممکن است در روغن های ضروری مانند روغن زیتون یا روغن کرچک تزرویق شود ، تا باعث تقویت خواص پاک کنندگی و تحریک کنندگی پوست شود.

برای داشتن بهترین نتایج، پوست لیمو را در روغن کرچک یا روغن زیتون ، درون یک کاسه خیس کنید و اجازه دهید این مخلوط حداقل ۲ هفته بماند . پس از آن ، با استفاده از یک تکه پنبه یا برس ریمل مژه یا ابرو ، می توانید روغن را روی مژه های خود ، قبل از خوابیدن بمالید و اجازه دهید تا یک شب کامل بماند . صبح بعد از بیدار شدن با آب گرم بشورید . این کار را هرشب برای ۱تا ۳ ماه ، یا تا دریافت نتایجی که می خواهید ، اجام دهید.

۷)ویتامینE :

مطالعه ای که بر روی ویتامین Eکه در سال ۲۰۱۰ منتشر شد ، نشان داد که رشد مو در افرادی که ویتامین E مصرف می کنند ،نسبت به افرادی که پلاسبو مصرف می کنند ، بیشتر است. این مطالعه نشان داد، که خواص آنتی اکسیدانی ویتامین E ، باعث کاهش اکسید کنندگی پوست سر می شود که با ریزش مو نیز مرتبط است .  برای استفاده از این درمان خانگی  ساده ، چند قطره ویتامین E را ف بر روی یک برس مژه  بریزید و مژه هایتان را برس بکشید.

۸) تخم مرغ نیز برای مژه ها مفید است !

تخم مرغ ، یک غذای فوق العاده است و ما قبلا از مزایای آن برای تهیه و تقویت مو صحبت کرده بودیم  . و همچنین برای داشتن مژه های ضخیم و بلند ، مناسب هستند. تخم مرغ ، غنی از پروتئین است  و همچنین حاوی ویتامین های Bو بیوتین هستند ، که برای افزایش بافت مژه مفید هستند .برای استفاده از تخم مرغ به عنوان یک درمان خانگی برای داشتن مژه های ضخیم و بلند ، ابتدا باید یک قاشق غذاخوری گلیسیرین  را به آن اضافه کنید و این مخلوط را تا زمانی که کرم رنگ وسفت شود ، هم بزنید. از یک تکه پنبه  به عنوان یک اپلیکاتور استفاده کنید ، و آن را در مخلوط بگذارید . پنبه را به آرامی بر روی مژه های خود بزنید . به یاد داشته باشید که  نباید ، پنبه بیش از حد خیس بخورد تا از چسبیدن آن به چشم جلوگیری شودو بعد از ۱۵ دقیقه مژه ها را با آب سرد بشورید . این کار را سه بار در هفته به مدت چند ماه تا زمانی که نتیجه مطلوب به دست بیارید ، تکرار کنید.

social position

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *