تیغ طلایی

خوراکی هایی که به شما موهایی سالم هدیه میدهند

خوراکی هایی که به شما موهایی سالم هدیه میدهند

داشتن موهای سالم ، زیبا و درخشان در گرو فاکتور های مختلفی است که هر یک از اهمیت ویژه  برخوردارند . در این میان توجه به برگ خرید های خوراکی مورد نیاز برای تقویت موها ، یکی از آسان ترین و در عین حال کم هزینه ترین راه ها برای رسیدن به موهایی سالم و پرپشت است. تغذیه ی درست به شما کمک  می کند که دیگر نیاز مند مواذ آرایشی و مراقبتی از موهای خود نباشید و بدون استفاده از مواد شیمیایی ، سلامت موهای خود را حفظ کنید.

تخم مرغ

تخم مرغ منبعی بسیار غنی از پروتئین ، بیوتین ، زینک و سلنیوم است . این مواد و به ویژه پروتئین و بیوتین از اصلی ترین مواد مورد نیاز برای رشد موها هستند و به همین دلیل مصرف تخم مرغ به شما کمک میکند که موهایی بلند و پرپشت داشته باشید.

آووکادو

آووکادو سرشار از چربی های مفید و ویتامین E است که نقش بسیار مهمی را در سلامت مو ایفا می کنند.

مصرف آووکادو و در نتیجه مصرف ویتامین E ، رشد کوها را چند برابر کرده و دیگر به مواد موجود در این میوه ، ساقه های ک.ی شما را تقویت می کنند.

آجیل

دانه های روغنی موجود در آجیل ، نه تنها بسیار لذیذ هستند ، مقدار زیادی از مواد مغذی مورد نیاز بدن را نیز تامین می کنند . ویتامین گروه B  که به شدت برای سلامت مو مفید هستند ، به وفور در این دانه های روغنی یافت می شوند و به همین دلیل مصرف مقدار تعیین شده ای آجیل در طول روز ، بهتمام افراد پیشنهاد می گردد.

میوه های توتی (Berries)  

میوه های توتی همچون توت فرنگی ، بلو بری ، رازبری و غیره ، سرشار از ویتامین های مورد نیاز برای مو همچون ویتامین C هستند و به همین دلیل مصرف آن ها به رشد مو و بهبود ساقه های مو کمک می کند .

اسفناج

همانطور که میدانید ، اسفناج منبع آهن و ویتامین A  است . طبق تحقیقات انجام شده یک فنجان اسفناج بیش از نیمی از نیاز شما به ویتامین A را برطرف می کند . بنا براین خوردن روزانه ی اسفناج در سالاد ها انواع خوراک ها به شما کمک می کند که موهای خود را تقویت  کرده و به نتیجه ی دلخواه خود دست پیدا کنید.

فلفل شیرین

فلفل شیرین در انواع مختلف ، سرشار از ویتامین C است و مصرف آن موجب سریع تر شدن رشد مو و تقویت آن می گردد . ویتامینC  موجود در فلفل شیرین باعث بهبود کلاژن سازی در بدن شده و بدین ترتیب موجب تقویت موهای شما می گردد.

گوشت قرمز

پروتئین موج.د در گوشت قرمز موجب ترمیم بافت موها شده و رشد آن ها را سریع تر می کند . همچنین گوشت قرمز منبعی بسیار غنی از آهن است و آهن یکی از اصلی ترین مواد مورد نیاز بریا ترمیم و تقویت مو به شمار می آید.

social position

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *